Staabi- ja sidepataljoni asus juhtima Taavi Otsalainen

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kolonelleitnant Taavi Otsalainen. Autor/allikas: mil.ee

Reede hommikul andis pidulikul rivistusel Ämari linnakus staabi- ja sidepataljoni senine ülem kolonelleitnant Priit Averkin üksuse juhtimise üle kolonelleitnant Taavi Otsalainenile.

Kolonelleitnant Otsalainen alustas kaitseväeteenistust 1999. aastal Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijana. Aastatel 2004–2009 teenis Otsalainen Tapa väljaõppekeskuse ja Kirde kaitseringkonna staabis.

Sideeriala ametikohtadel on Otsalainen teeninud veel kaitseväe ja kaitseliidu peastaapides. Ta on olnud staabi- ja sidepataljoni staabiülem ning enne pataljoni ülemaks asumist teenis ta küberväejuhatuse staabiülemana.

Otsalainen on lõpetanud ka kõrgema sõjakooli põhi- ja keskastmekursuse ning Balti kaitsekolledži. 2006. aastal osales välisoperatsioonil Kosovos.

Kolonelleitnant Priit Averkin alustas ajateenistust 1996. aastal Tallinna üksik-päästekompaniis, pärast mida jätkas teenistust erinevatel ametikohtadel piirivalves. 2005. aastal asus ta teenima rühmaülemana üksik-sidepataljonis. Ta on lõpetanud kõrgema sõjakooli põhi- ja keskastmekursuse ning Balti kaitsekolledži. Ajavahemikul 2015–2018 teenis Averkin vanemstaabiohvitserina Eesti sõjalises esinduses NATO ja ELi juures. 2019. aastal osales ta välisoperatsioonil Iraagis.

Averkin jätkab edasist teenistust kaitseliidu peastaabi side- ja infotehnoloogia osakonna ülemana.

Staabi- ja sidepataljon kuulub küberväejuhatuse koosseisu ülesandega korraldada kaitseväe juhtimistoetust ja selle väljaõpet.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: