Ööpäevaga lisandus 106 positiivset koroonatesti

Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine.
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 3084 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 106, mis moodustab 3,4 protsenti testide koguarvust, teatas terviseamet laupäeval.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 26 inimesel. Harjumaa uutest nakkusjuhtumitest 23 on Tallinnas.

Pärnumaale lisandus 22, Tartumaale 18, Ida-Virumaale 12, Valgamaale ja Põlvamaale neli, Lääne-Virumaale, Võrumaale, Viljandimaale ja Raplamaale kolm, Hiiumaale, Saaremaale ja Läänemaale üks.

Järvamaal ja Jõgevamaal uusi nakatumisi ei avastatud. Viiel juhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 68,6 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 1,9 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates kaheksa uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 21 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 62 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 13 inimest (61,9 protsenti). Surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Ööpäeva jooksul manustati 7431 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 616 869 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 542 218 inimesel. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 68,8 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsendi vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: