Pühapäev tuleb soe ja enamasti päikeseline

Pühapäev tuleb kuiv ja enamasti päikeseline, sooja on oodata kuni 26 kraadi. Uue nädala algus on taas kuum ja päikeseline, teisipäeval kerkib temperatuur kuni 32 kraadini.

Kõrgrõhuala raskuskese koondub pühapäeval Venemaa lääneossa ja selle mõjul püsib nii Balti riikides, Lõuna-Soomes kui ka Rootsis nõrga tuulega kuiv ilm. Läheb ka soojemaks. Vihma on oodata Taanis, kohati Lõuna-Norras ning ka Norra ja Soome põhjaosas.

Eestis ootab vastu pühapäeva ees selge või vähese pilvisusega sajuta öö, paiguti võib olla udu. Sisemaal puhub muutliku suunaga nõrk tuul, põhjarannikul enne südaööd läänekaare tuul 3-7, puhanguti 10 meetrit sekundis. Temperatuur jääb mandril tagasihoidliku 7 kuni 12 kraadi juurde, rannikul võib kohati ulatuda 18 kraadini.

Pühapäeva hommikul on taevas selge või vähese pilvisusega ja vihma ei saja. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga ning temperatuur tõuseb 15 kuni 18 kraadini.

Päev tuleb enamasti päikeseline. Tuul valitseb valdavalt läänekaarest 1-5, puhanguti 9 meetrit sekundis. Soojamaksimumiks kujuneb 28 kraadi.

Õhtu jätkub kuivalt ja selge või vähese pilvisusega. Tuul on muutliku suunaga 1-7 meetrit sekundis ja sooja on 21 kuni 26 kraadi.

Uue nädala algus on kuum ja päikeseline. Teisipäeval kujuneb õhumaksimumiks 32 kraadi, samas õhtul algab saartel ja Edela-Eestis kohatine hoovihm.

Kolmapäeval annab kuumus jälle järele ning paljudes kohtades sajab, lisaks on ka äikeseoht. Taevas selgineb küll kolmapäeva õhtul lääne poolt, aga neljapäeval on sellegipoolest laialdaselt vihmane.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: