Ööpäevaga lisandus 90 positiivset koroonatesti

Koroonaviirusega nakatumine on viimastel nädalatel taas tõusma hakanud
Koroonaviirusega nakatumine on viimastel nädalatel taas tõusma hakanud Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 2075 koroonaviiruse testi, neist esmaseid positiivseid teste oli 90, mis moodustab 4,3 protsenti testide koguarvust, teatas terviseamet pühapäeval.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusega nakatumine tuvastati 45 inimesel. Harjumaa uutest nakkusjuhtumitest 37 on Tallinnas, kus tuvastati nakatumisi kõigis linnaosades, kuid enim Haaberstis, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas.

Pärnumaale lisandus 15, Tartumaale 11, Lääne-Virumaale ja Raplamaale neli, Ida-Virumaale, Järvamaale, Saaremaale ja Viljandimaale kaks ja Valgamaale üks nakatunu.

Ülejäänud maakondades uusi nakatumisi ei avastatud. Kahel juhul rahvastikuregistris elukoht puudus.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 73,4 ning esmaste positiivsete tulemuste osakaal tehtud testide koguarvust 2,1 protsenti.

Ööpäeva jooksul avati haiglates neli uut COVID-19 haigusjuhtumit, haiglaravi vajab 25 patsienti. Haiglaravil olevate patsientide keskmine vanus on 61 aastat, kõikidest haiglaravi vajavatest patsientidest on üle 60-aastased 14 inimest (56 protsenti).

Surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Ööpäeva jooksul manustati 3350 vaktsiinidoosi, vaktsineerimisi on tehtud kokku 619 227 inimesele, vaktsineerimiskuur on lõpetatud 543 882 inimesel. Üle 70-aastaste (70+) hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 68,8 protsenti. 70+ vanusegruppi on üle 60 protsenti vaktsineeritud kõikides maakondades, välja arvatud Ida-Virumaal.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: