Jaekaubandusettevõtete juuni müügitulu kasvas 12 protsenti

Piirangute leevendamine on inimesed pärispoodidesse tagasi toonud.
Piirangute leevendamine on inimesed pärispoodidesse tagasi toonud. Autor/allikas: Merilin Pärli/ERR

Jaekaubandusettevõtete müügitulu oli juunis 780 miljonit eurot, suurenedes eelmise aasta sama kuuga võrreldes püsivhindades 12 protsenti, teatas statistikaamet.

Tänavu esimese poolaastaga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul suurenes müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes. Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta juuniga võrreldes 17 protsenti, mootorikütuse jaemüügi ettevõtetes 16 protsenti ja toidukauplustes viis protsenti.

Tööstuskaupade kauplustes suurenes müügitulu eelmise aasta sama kuuga võrreldes juba kolmandat kuud järjest kõigil tegevusaladel. Enim ehk 29 protsenti suurenes müügitulu kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi – kioskites, turgudel, otsemüügil. Keskmisest enam ehk 25 protsenti suurenes müügitulu ka majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning 19 protsenti posti või interneti teel kaupu müüvates kaupluses.

Maiga võrreldes jäi jaekaubandusettevõtete müügitulu juunis samale tasemele. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal vähenes aga müük eelmise kuuga võrreldes ühe protsendi võrra.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: