Prokurör ja kannatanud tahavad Tarrastele eluaegset vangistust

Mikk Tarraste kohtu ees
Mikk Tarraste kohtu ees Autor/allikas: Verner Vilgas/ERR

Mullu juunis Lihulas inimesi tulistanud Mikk Tarraste ja tema kaitsja maakohtu otsust ringkonnakohtus ei vaidlustanud, kuid seda tegid prokurör ja kannatanud, kes tahavad Tarrastele eluaegset vangistust.

Lääne ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Gardi Anderson taotleb ringkonnakohtult Pärnu maakohtu 20. mai otsuse tühistamist karistuse osas ning uut otsust, millega Tarrastele mõistetakse eluaegne vangistus.

Ka kõik kannatanud ja ühe kannatanu esindaja vandeadvokaat Ants Nõmmik taotlevad apellatsioonkaebuses Tarraste karistuse karmistamist.

Ringkonnakohus pole asja arutamise aega veel määranud.

Pärnu maakohus mõistis 20. mail 33-aastase Mikk Tarraste ränkades kuritegudes süüdi ning karistas teda 20-aastase vangistusega.

Kohtunik Rubo Kikerpill märkis, et mõrva korral on tegemist alati äärmiselt jõhkra kuriteoga, kuid samas näeb mõrva paragrahv karistuse alammäärana ette kaheksa-aastase vangistuse ning ülemmäärana 20-aastase või eluaegse vangistuse.

Kikerpill tõi välja, et Tarraste on ühe kuriteo käigus surmanud kaks inimest, kuid varem raskete kuritegude eest karistust kandnud ei ole ning kehtivad karistused tal puuduvad.

"Karistuse mõistmisel pidas kohus oluliseks faktoriks kergendava asjaolu – puhtsüdamliku kahetsuse – esinemise, mida Mikk Tarraste on väljendanud meediale edastatud ja kaitsja poolt kohtutoimikussegi esitatud kirjas. Kohtus Mikk Tarraste vabandas kannatanute eest ja väljendas puhtsüdamlikult kahetsust toimepandu üle," ütles kohtunik.

"Arvestades, et Mikk Tarraste varem raskeid kuritegusid toime pannud ei ole ning kahetseb toimepandut, mõistis kohus talle maksimaalpikkusega tähtaegse ehk 20 aasta pikkuse vangistuse, millel lisandub 5 aasta pikkune lisakaristuse kohaldamine. 20-aastane vangistus on pikaajaline vabadusekaotuslik karistus, millega on kohtu hinnangul võimalik mõjutada süüdlast, kes varem ei ole vanglakaristust kandnud, edaspidi hoiduma süütegude toimepanemisest," selgitas Kikerpill.

Mikk Tarraste tappis mullu 6. juuni õhtul Lihulas kaks inimest ning tekitas vigastusi neljale inimesele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: