Eesti inflatsioon oli juulis euroala kiireim

Eurod.
Eurod. Autor/allikas: Leonhard Foeger/Reuters/Scanpix

Euroala aastainflatsioon kiirenes Eurostati kiirhinnangu kohaselt juulis juuni 1,9 protsendilt 2,2 protsendile; Eestis kiirenes inflatsioon aga 3,7 protsendilt 4,9 protsendile ja oli sellega euroala tipus.

Esialgsetel andmetel oli inflatsioon 0,4 protsendiga aeglaseim Maltal ja 0,6 protsendiga Kreekas, selgus Eurostati andmetest. Kiireim aastainflatsioon oli 4,9 protsendiga Eestis, 4,3 protsendiga Leedus ja 3,3 protsendiga Luksemburgis. Üheski euroala riigis deflatsiooni ei esinenud. 

Lätis kiirenes inflatsioon juunikuu 2,7 protsendilt 2,8 protsendile, Soomes aeglustus 1,9 protsendilt 1,8 protsendile.

Euroala inflatsioonimäära kasvu panustasid juulis 1,5-protsendipunktise kasvuga enim energiahinnad, millele järgnesid 1,1 punktiga toidu-, joogi- ning tubakakaubad ning 0,2 punktiga teenused. Vaid tööstuskaupade inflatsioon aeglustus juuniga võrreldes 0,5 protsendipunkti võrra.

Euroopa Keskpanga (ECB) nõukogu avaldas 8. juulil uue rahapoliitika strateegia, mis seab muuhulgas sümmeetriliseks inflatsioonieesmärgiks kaks protsenti. Uut strateegiat rakendatakse 22. juulil toimunud ECB nõukogu korralisest rahapoliitikaistungist saati.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: