Teadlased alustavad taas koroonaviiruse seireuuringuga

Praegu on viirus taandunud ja naaseb arvatavasti talvel.
Praegu on viirus taandunud ja naaseb arvatavasti talvel. Autor/allikas: Pixabay

Tartu Ülikooli teadlased alustavad valitsuse palvel neljapäeval taas koroonaviiruse levimuse seireuuringut.

16. augustini vältav seireetapp aitab saada ülevaate nii viiruse levikust täiskasvanud elanikkonnas kui ka viirusevastase immuunsuse kujunemisest ühiskonnas. Hoogsalt kasvanud nakatumisnäitajad on muutnud regulaarse seireuuringu taas vajalikuks, et viiruse levikuga seotud riske paremini hinnata, teatas Tartu Ülikool.

"Viirusolukorra riskitaseme hindamiseks ja võimalike piirangute üle otsustamiseks on tarvis saada ülevaade nii antikehade olemasolust kui ka sümptomitega ja haigustunnusteta nakatunute hulgast täiskasvanud elanikkonnas," selgitas seireuuringu juht, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda.

Seireuuringu osana toimuv käitumisuuring võimaldab saada muu hulgas ettekujutuse inimeste meelsusest piirangute ja vaktsineerimise suhtes. Viimane on oluline ennekõike nende puhul, kes pole mingil põhjusel veel kaitsesüsti saanud.

"Arvestades peatset suvepuhkuste lõppu ning lähenevat uue kooliaasta algust, annavad uuringutulemused vajalikku infot ühiskonnaelu edasist korraldust puudutavate otsuste langetamisel," sõnas Kalda.

Uuringusse kutsutakse täiskasvanud elanikke juhuvalimi alusel üle Eesti. Valimisse sattunutele saadab uuringufirma Kantar-Emor osalemiskutse ning palub täita veebiküsimustiku. Seejärel saavad osalejad broneerida aja proovivõtuks.

Testimispunktis võetakse koroonaviiruse proov ninaneelust ja samas saab anda veeniverd koroonaviirusevastaste hulga määramiseks. Testi tulemustest teavitatakse osalenut kolme päeva jooksul.

Toimetaja: Karel Vähi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: