Lätis hukkus Eestist saabunud väikelennuki õnnetuses Leedu kodanik

{{1628444220000 | amCalendar}}
Lennuõnnetus Cesise lähedal
Lennuõnnetus Cesise lähedal Autor/allikas: LTV

Lätis Cesise lähedal hukkus pühapäeval väikelennukiga õhkutõusul juhtunud õnnetuses Leedu kodanik, veel üks leedulane sai vigastada, teatasid võimud, kelle sõnul oli tragöödia põhjuseks tehniline rike.

Lennuk oli Läti ametiisikute sõnul saabunud Cesisesse Tartust.

Politsei sai kella 13.30 paiku teate, et Cesise piirkonnas Priekuļi vallas asuval lennuväljal juhtus õnnetus lennukiga, mille pardal oli kaks Leedu kodanikku. Lennuki piloot sai surma ning reisija toimetati vigastatuna haiglasse.

Tsiiviillennundusameti esindaja Aivis Vincev ütles, et avarii leidis aset, kui Leedus registreeritud lennuk Priekuļi lennuväljalt õhku tõusis.

Ameti eksperdid selgitasid, et lennuki mootoris tekkis tõrge, kui see oli jõudnud umbes 20 meetri kõrgusele. Piloot üritas korduvalt hädamaandumist, kuid lennuk kukkus mitte kaugel maandumisrajast alla.

Lennuk oli saabunud Lätti Tartust ning maandunud Priekuļis, et tankida ja sealt edasi Biržaisse lennata.

Maandumisel mingeid tehnilisi probleeme ei ilmnenud.

Lennumasin oli Leedu registris. Möödunud aasta osales see Lätis õhuetendusel, kus tsiviillennundusamet selle üle vaatas. Hukkunud piloot oli pikaaegse lennukogemusega.

Lennuk oli ajaloolise õhusõiduki koopia.

Tuletõrje- ja päästeteenistuse pressiesindaja Agrita Vitola sõnul ronis üks inimene ise lennukist välja, teise aga tunnistasid parameedikud surnuks.

Alla kukkunud lennuk väisas Tartumaal Eesti lennupäevi

Lätis alla kukkunud leedukate lennuk väisas külalisena Tartumaal Eesti lennupäevi.

Lennupäevade korraldaja, Eesti Lennundusmuuseumi looja ja juht Mati Meos märkis, et õnnetusse sattunud leedukad küll soovisid oma ajaloolise lennukiga Anbo II lennupäevade programmis osaleda, kuid kuna see oli juba tihedalt etteasteid täis, siis neid programmi liita ei saanud.

"Nad osalesid külalistena ning asusid pühapäeva hommikul tagasiteele," ütles Meos.

Leedukad lendasid Esimese maailmasõja järgsest ajast pärit ajaloolise lennukiga Anbo II, mis Meose sõnul oli koopia.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: