Laagri rongijaam saab uue ooteplatvormi ja jalakäijate tunneli

Plaanitava uue Laagri rongipeatuse vaade.
Plaanitava uue Laagri rongipeatuse vaade. Autor/allikas: Eesti Raudtee

Eesti Raudtee kuulutas välja ehitushanke Laagri rongijaama uue ooteplatvormi ning jalakäijate tunneli ja rattaparklate rajamiseks.

"Laagri peatuskoht ja ülekäik on kohalike poolt üsna intensiivse kasutusega, uue raja lisamine olemasolevale ülekäigule ei tulnud seetõttu ohutuse vaatest kõne allagi ning seetõttu otsustati tunneli ehitamise kasuks," ütles Eesti Raudtee ehitusteenistuse juht Riho Vjatkin.

Arvestades liiklejate hulka ja kasutusmugavust rajatakse olemasoleva ülekäigu asemele viie meetri laiune tunnel.

"Tunneli rajamisel on arvestatud kõikide liiklejagruppidega võrdselt, seal on eraldi rada jalgratturitele ja jalakäijatele," ütles Vjatkin.

Tunnelist viivad juurdepääsud nii olemasolevale platvormile kui Pärnu maantee poole rajatavale uuele platvormile.

Kuna peatuskohta saabuvad paljud inimesed jalgrattaga, kes soovivad edasi liikuda rongiga, siis rajatakse mõlemale poole raudteed eraldi katusealusega varustatud jalgrattaparklad. Autoga liiklejad saavad kasutada juba rajatud "reisi ja pargi" parklat.

Ehitushanke pakkumiste esitamise tähtaeg on septembri keskpaigas. Eduka hankemenetluse järel soovib Eesti Raudtee koheselt sõlmida ehituslepingu ja alustada töödega. Kogu kompleks peaks valmima järgmise aasta suvel.

Teise peatee rajamisega seonduvalt on lähiajal töösse minemas ka Pääsküla jõe raudteesilla rekonstrueerimine ning Topi olemasoleva viadukti kõrvale uue viadukti rajamine. Raudteetööd uue raja ehituseks algavad samuti käesoleval sügisel.

"Kõik need ehitustööd häirivad mingil määral nii jalakäijate kui autoliiklejate igapäevaseid liikumisteid, seetõttu palume juba ette vabandust ning loodame kohalikelt elanikelt mõistvat suhtumist ja erilist valvsust ehitustööde piirkonnas," lisas Vjatkin.

Tunneli ja platvormi rajamine on üks osa suuremast eesmärgist, milleks on Pääsküla ja Keila jaamade vahele teise peatee rajamine.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: