Läti konkurentsiamet määras Merko tütarfirmale 2,7-miljonise trahvi

SIA Merksi ehitusprojekt Riias
SIA Merksi ehitusprojekt Riias Autor/allikas: SCANPIX/LETA

Läti konkurentsiamet peab Merko Ehituse Läti tütarettevõttet SIA Merksi ühena üheksast ettevõttest osaliseks ehitusettevõtete keelatud koostöös ning määras firmale ligi 2,7 miljoni eurose trahvi.

Konkurentsiameti andmeil toimus keelatud koostöö aastatel 2015–2019.

Otsus sätestab Merksile rahalise trahvi suuruses 5,4 protsenti Merksi 2020. aasta müügitulust ehk kogusummas 2 688 950,79 eurot. Otsuse kohaselt on AS Merko Ehitus SIA Merksi emaettevõtjana solidaarselt vastutav, kui SIA Merks ise ei täida või ei saa täita oma kohustusi.

SIA Merks ja AS Merko Ehitus ei nõustu otsusega ning plaanivad selle vaidlustada halduskohtus 30 päeva jooksul. Konkurentsinõukogu poolt määratud trahv ei kuulu tasumisele ning muud võimalikud seadusest tulenevad tagajärjed ei rakendu enne kohtuotsuse jõustumist.

"Merko Ehitusele valmistab pettumust, et Läti konkurentsiamet on sellise otsuseni jõudnud. Mis tahes võimalik ausa konkurentsi rikkumine on vastuolus kontserni tegevuspõhimõtete ja väärtustega. Kontsern järgib kõigil koduturgudel seadusi ja kontsernis kehtestatud ärieetika reegleid ning jätkab koostöös tütarettevõtete juhtkondadega vajalike meetmete rakendamist regulatiivsete riskide vähendamiseks tulevikus," märkis ettevõte.

Merko Ehituse kontserni kuuluvad Eestis AS Merko Ehitus Eesti, Lätis SIA Merks, Leedus UAB Merko Statyba ning Norras Peritus Entreprenor AS. 2020. aasta lõpu seisuga andis kontsern tööd 666 inimesele ning ettevõtte 2020. aasta müügitulu oli 316 miljonit eurot.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: