Tartumaal hukkus autolt löögi saanud jalakäija

Politsei.
Politsei. Autor/allikas: ERR

Tartumaal Elva vallas juhtus teisipäeval liiklusõnnetus, milles hukkus autolt löögi saanud jalakäija.

Häirekeskus sai kella 15 ajal teate liiklusõnnetusest Kirepi külas.

Sündmuskohal töötanud Tartu avariipolitseinik Kuuno Kiudorf rääkis, et nii sõiduauto kui ka jalakäija liikusid mööda Tartu-Jõhvi-Valga maanteed suunaga Valga poole, kui sõiduautole astus paremast teeservast ootamatult ette arvatavalt teed ületama asunud jalakäija.

"Jalakäia liikus paremas teeservas seljaga tagantpoolt lähenevate sõiduautode poole ning oli teel lähedal asuvasse kauplusesse. Esialgse info kohaselt ei veendunud kohalik eakas mees aga teeületuse ohutuses ning astus otse ette temaga samas suunas liikunud ning Tartust Valga poole sõitnud sõiduautole Volvo. Autojuht püüdis küll otsasõitu vältida ning keeras järsult vasakule telgjoone suunas, kuid kokkupõrget see manööver paraku ära ei hoidnud. 71-aastane jalakäija sai kokkupõrkes sedavõrd raskelt viga, et suri sündmuskohal", kirjeldas Kiudorf juhtunut.

Avariipolitseinik kinnitas, et Volvo juht oli kaine ja omab juhtimisõigust. Tema õnnetuses viga ei saanud. Hukkunud jalakäia kainus selgub ekspertiisis. Tee õnnetuspaigal oli asfaltkattega ning kuiv. Nähtavus ja ilmastikuolud olid head. Lubatud maksimaalne sõidukiirus sel teelõigul oli 90 km/h.

Kiudorf tuletab meelde, et maanteel liikudes tuleb kõndida vasakus teeservas, et tagada iseenda ohutus ning ülevaade liikluses toimuvast. "Kui suure liiklusega trassil on tarvilik ületada teed, siis tuleb arvestada sellega, et sõidukite kiirused on seal suured, mistõttu tuleb teeületuse ohutuses olla lõpuni veendunud. Selleks tuleb valida turvaline ja hea nähtavusega lõik ning olla kindel, et tervelt teisele poole jõutakse," loetles avariipolitseinik tegureid, mis tagavad ohutu teeületuse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: