Haridusministeeriumit ootavad ees ümberkorraldused

{{1628764560000 | amCalendar}}
Foto: Priit Mürk/ERR

Valitsus kinnitas neljapäeval haridus- ja teadusministeeriumi uue põhimääruse. Määruse kohaselt struktureeritakse ministeeriumi töö põhjalikult ümber, et juhtimine selgemaks muuta.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna selgitas, et hiljuti ametisse asunud uus kantsler Kristi Vinter-Nemvalts on jõudnud juba teha ettevalmistused ministeeriumi uue struktuuri moodustamiseks.

Olulisem muutus seisneb selles, et nelja asekantsleri asemel jätkavad kolm, kellest kahe roll oluliselt muutub.

Vinter-Nemvalts kinnitas ERR-ile, et oma kohal jätkab planeerimise ja halduse valdkonna eest vastutav Pärt-Eo Rannap.

Teiste asekantslerite vastutusvaldkonnad sõnastatakse ümber ning ülejäänud kahe koha täitmiseks kuulutatakse välja ametlikud konkursid.

Kui seni oli haridus- ja teadusministeeriumis 19 osakonda, siis mitu sarnase teemaga tegelevat osakonda liidetakse ja neid jääb alles 12.

Kersna sõnas, et osakonnad muutuvad suuremaks ja ära kaotatakse osakonnajuhatajate asetäitjate positsioonid ja büroojuhatajate kohad.

Vinter-Nemvalts lisas, et ümberkorralduste eesmärk ei ole inimestest loobumine, vaid praegu käivad ministeeriumis läbirääkimised, kas inimesed on võimalik ministeeriumi siseselt suunata ümber teisele kohale.

Ümberkorralduste sisuks ei ole kulusid kokku hoida, vaid tööd ministeeriumis lihtsamaks muuta.

Vinter-Nemvalts nentis, et praegu ministeeriumis valitsev juhtide paljusus ei ole operatiivsuse seisukohalt optimaalne.

Kersna tõi omakorda välja, et muudatuste tulemusena tekivad osakondade juurde konkreetsete teemade eest vastutavad juhid.

Ümberkorraldused peavad saama praeguse plaani kohaselt tehtud 1. septembriks.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: