Maksebilansi jooksevkonto oli juunis 408 miljoniga miinuses

Tallinna sadam
Tallinna sadam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskpanga kiirhinnangu kohaselt oli Eesti maksebilansi jooksevkonto tänavu juunis 408 miljoni euro suuruses puudujäägis, mille põhjustas suuremahuline teenuste import.

Kaupade väljavedu kasvas aastatagusega võrreldes 24 protsenti ja sissevedu 39 protsenti ning kaupade konto negatiivne saldo suurenes 153 miljoni euro võrra 140 miljoni euroni, teatas Eesti Pank.

Enim panustasid ekspordi ja impordi kasvu masinad ja seadmed ning transpordivahendid. Impordimahtu mõjutab muuhulgas ka toorainete ja kaupade kallinemine maailmaturul.

Teenuste eksport suurenes aastatagusega võrreldes 26 protsenti. Teenuste ekspordi kasvu mõjutas lisaks madalale võrdlusbaasile arvutiteenuste ning posti- ja kulleriteenuste hoogne eksport. Arvutiteenuste impordi jõudsa kasvu tõttu läks teenuste saldo 218 miljoni euroga negatiivseks.

Tulude väljavool esmaste ja teiseste tulude kontol suurenes 50 miljoni euroni.

Eesti ettevõtetesse tehti otseinvesteeringuid 2,8 miljardi euro eest, mis suunati enamjaolt laenudeks välismaistele sõsarettevõtetele.

Eesti Pank avaldab maksebilansi kiirhinnangu kord kuus üle-eelmise kuu kohta.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: