Väliskomisjon: Eesti koostööpartnereid tuleb aidata esimesel võimalusel

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Marko Mihkelson Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Riigikogu väliskomisjon rõhutas esmaspäevasel koosolekul konsensuslikult, et valitsus peaks kiiremas korras võimaldama Eesti afgaani koostööpartneritele varjupaiga andmist.

Komisjoni esimees Marko Mihkelson ütles, et praeguse olukorra puhul on iga tund tegutsemisega viivitamist kaotatud aeg.

"Eesti moraalne ning poliitiline kohustus on toetada kiiremas korras meie afgaanidest koostööpartnereid, kelle elud on ohus ning kes meie poole asüülipalvega on pöördunud või seda lähiajal teevad. Kõige olulisem on anda rahvusvahelist kaitset neile, kes seda hetkel tõeliselt vajavad," lausus Mihkelson.

"Valitsus peab kiirendama oma otsuse langetamist humanitaarküsimuste lahendamises," ütles väliskomisjoni aseesimees Mihhail Lotman. "Kindlasti tuleb kiiremas korras üle vaadata Eestiga seotud programmid Afganistanis, pidades silmas ennekõike inimeste julgeolekut."

Ülevaate olukorrast Afganistanis ning Eesti tegevusest rahvusvahelisel tasandil andsid komisjonile välisminister Eva-Maria Liimets ning MTÜ Mondo juhatuse esimees ja Afganistani tegevuste koordinaator Riina Kuusik-Rajasaar.

Komisjon jätkab teema käsitlemisega lähiajal.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: