Pärnus toimus elektrotõukerataste liikluspäev

Foto: Siim Lõvi /ERR

Liikluspäevale Pärnus, kus jagati teadmisi elektritõukeratastega liiklemisest, tulid kohale väikesed poisid ja tüdrukud, kellest mõni tegi alles oma esimesi sõite. Seevastu need, kes juba igapäevaselt nendega liiklevad, ja ka õnnetustesse satuvad, seda võimalust ei kasutanud.

Elektritõukerattad on nii noorte kui ka vanade hulgas väga populaarsed, aga kasutajate arvu kasvades on sagenenud ka liiklusõnnetused. Niisiis on vajalik, et elektritõukeratta kasutaja oskaks sellega liigelda nii, et ohutu oleks nii temal kui ka kaasliiklejatel. Pärnu liiklusohutuse päeval olid lapsed õhinal sõitmas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu politseijaoskonna patrullitalituse juht Henry Murumaa rõhutas, et mitmekesi ega ka kahekesi ei tohi ühe tõukeratta peal sõita.

"Alla 16-aastasel on kiivrikandmine kohustuslik. Kui oled alkoholi tarvitanud, siis kindlasti ei tohi sõita. Ja üks väga oluline nüanss, mida lapsevanemad ei tea, on see, et 10-15 aastat vana laps peab tõukerattaga liiklemiseks omama jalgratta juhiluba," rääkis Murumaa.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: