Emajõe uuel raudteesillal hakkavad rongid sõitma 26. augustil

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Emajõe uus raudteesild. Autor/allikas: Eesti Raudtee

23. augustil algavad Emajõe uue raudteesilla ehitustööd, mille käigus liidetakse uus rööbastee õgvenduse lõik olemasoleva rööbasteega. Tööd on plaanis lõpetada 26. augusti hommikul kell 10, mille järel rongid sõidavad juba uuel trassil ja üle uue silla.

Uus trass loob eeldused kiiruste tõstmiseks Tallinna ja Tartu vahel liikuvatele rongidele, teatas Eesti Raudtee.  

"Ehitus on kulgenud plaanipäraselt ning olemegi jõudnud faasi, kus peale ehituslike tööde jaoks mõeldud 72 tunnist liikluskatkestust rongiliikluses, on võimalik lubada rongid täiesti uuele Emajõe sillale," ütles Eesti Raudtee rajatiste ehitusosakonna juhataja Kertu Arumetsa.

Tartu sillakaartest inspireeritud Emajõe uus raudteesild on ainulaadne Eesti Raudtee taristul. Selle punane teraskonstruktsioon sisaldab 70 meetri pikkust ava. Silla kogumass on ligi 350 tonni.

Ehitustööde toimumise ajal on rongiliiklus Tabivere ja Tartu vahel asendatud bussidega, Tartust saab jätkata sõitu juba rongiga. Asendusbusside peatuskohad ning muu vajalik info on leitav Elroni kodulehelt (www.elron.ee).

Eesti Raudtee sõlmis üle 4,85 miljoni euro väärtuses lepingu Emajõe raudteesilla ja rööbastee õgvenduse ehitusööde läbiviimiseks 2020. aasta novembris AS-iga TREV-2 Grupp.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: