Aastaga on Tallinna korterid kallinenud 16 protsenti

Noblessner
Noblessner Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Juulis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2328 eurot, mis oli eelmise aasta sama kuuga võrreldes 16 protsenti rohkem, teatas maa-amet.

Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 1849 eurot ning Pärnus 1612 eurot, mis teeb keskmise hinna aastaseks kasvuks vastavalt 15 ja 22 protsenti.

Maa-ameti andmetel toimus juulis kinnisvaraturul ligi 4700 ostu-müügitehingut. Eelmise aasta juuliga võrreldes oli tehinguid kuus protsenti rohkem ja tänavuse juuniga võrreldes kaheksa protsenti rohkem.

Kuigi tänavu näitas turuaktiivsus suvekuudel hooajalist rahunemist, oli juulikuu ostu-müügitehingute arv suurem ka 2019. aasta juuliga võrreldes.

Hoonestamata maadega tehti juulis 1462 tehingut ja hoonestatud maadega 912 tehingut, mida on vastavalt 3,5 protsenti vähem ja seitse protsenti rohkem kui aasta tagasi. Eluruumina müüdud korteriomanditega tehti 2043 tehingut, mida on 13 protsenti enam kui aasta tagasi samal ajal.

Pealinnas tehti 758 korteritehingut, mis oli ligi 13 protsenti rohkem kui aasta tagasi juulis. Uute korterite müük moodustas ligi 17 protsenti kõikidest eluruumina müüdud Tallinna korterite tehingutest.

Tartus tehti 231 korteritehingut ja tehingute koguarv kasvas eelmise aastaga võrreldes neljandiku. Üllatuslikult tähistab Tartu juulikuine korteritehingute arv viimase kümnendi kuises arvestuses teist tulemust, tehingute arv oli suurim 2019. aasta augustis, kui Tartus sõlmiti 266 tehingut.

Pärnus tehti 81 korteritehingut ja tehingute koguarv kasvas eelmise aasta juuliga võrreldes 14 protsenti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: