Tartu Ülikooli töötajatest on vaktsineeritud 87 protsenti

TÜ rektor Toomas Asser.
TÜ rektor Toomas Asser. Autor/allikas: Karli Saul

Tartu Ülikooli üle 3600 töötajast on vaktsineeritud 87 protsenti, teatas rektor ja neurokirurgia professor Toomas Asser.

Postimehes avaldatud arvamusloos kirjutas rektor Asser poolteist aastat kestnud koroonapandeemia õppetundidest ja jagas soovitusi tulevikuks.

Rektor märkis, et ülikoolis on vaktsineeritud 87 protsenti töötajatest, kuid ülikoolile on teada antud, et vaktsineerimata töötajaid tuleb hakata regulaarselt testima.

Asser seda mõistlikuks ressursikasutuseks ei pea, sest sellega välditav tervisekahju on tema hinnangul marginaalne ning selle asemel tuleks keskenduda hoopis käitumishoiakute kujundamisele, et ükski inimene ei tuleks viirushaiguse sümptomite korral tööle ega kooli.

Rektor peab koroonahaiguse vähendamiseks kõige olulisemaks vaktsineerimist, kuid olulised märksõnad on ka tervisehoiu tööjõupuudus, eeskätt õenduses, aga ka digiloo asemel tuleviku võimalustele vastav digilahendus ning planeerimise olulisus juhtimises.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: