Terviseamet: koroonasse on surnud üks vaktsineeritud inimene

PERH-i koroonaosakond
PERH-i koroonaosakond Autor/allikas: ERR

Terviseameti andmetel on koroonasse surnud üks vaktsineeritud inimene. Neid vaktsineerituid, kelle surmale aitas koroona kaasa, ent kelle põhihaigus oli miski muu, võib olla 53.

Sotsiaalmeedias ringleb väide, justkui oleks koroona tagajärjel surnud Eestis 53 vaktsineeritud inimest. Terviseameti selgitusel pole see väide korrektne, kirjutab Delfi.

"Nende 53 vaktsineeritud inimese surmajuhtumi seas on COVID-19 märgitud küll surma käivitava põhihaigusena, kuid reeglina põetakse samaaegselt mitmeid teisi raskeid haigusi. Näiteks kopsuvähiga nakatunud patsiendi surmateatisele võib arst esialgu märkida surma põhjuseks COVID-19, kuid lõplik diagnoos on siiski vähihaigus. Nende 53 surmajuhtumi puhul ei ole lõplik surma põhjus veel selge," ütles terviseameti nakkushaiguste osakonna juhataja Hanna Sepp.

Sepp rõhutas, et selliste täpsustamata andmete põhjal on väga kerge teha ennatlikke järeldusi, mis viivad vale tulemuseni.

"Tegemist on esialgsete surmateatiste põhjal kokku pandud andmetega, mis on täpsustamata ja vajavad täiendavat kontrolli. Terviseametile kättesaadava info kohaselt on Eestis surnud üks vaktsineeritud patsient, kelle puhul on märgitud vahetuks surma põhjuseks COVID-19," selgitas terviseameti esindaja.

Terviseamet tuletas meelde, et vaktsineerimist alustati riskirühmadest ja eakamast ühiskonnagrupist, mis võimendab suremuse näitajaid vaktsineeritute seas. Hanna Sepa sõnul ei pea koroonaviiruse vastu vaktsineeritud inimesed oma tervise pärast muretsema, sest vaktsineeritus vähendab, mitte ei suurenda terviseriske.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: