Võimas orkaan Ida laastas USA Louisiana osariiki

Foto: SCANPIX/EPA

Neljanda kategooria orkaan Ida räsis USA Louisiana osariiki. Tugev tuul murdis puid, lennutas katuseid ja tekitas üleujutusi. Samuti jäi elektrita kogu New Orleansi linn. Hukkunud on vähemalt üks inimene.

Louisiana osariigi rannikule jõudes oli Ida neljanda kategooria orkaan, mille tuulekiirused ulatusid pea 70 meetrini sekundis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kirikuõpetaja Joseph Durant otsustas kogu perekonnaga kodust lahkuda pärast seda, kui tulvavesi hakkas majja tungima.

"Ma ütlesin, et enne, kui peame barrikadeeruma, oleks hea mõte lahkuda. Katus oli juba sisse vajunud, pooled korterid olid juba sisse vajunud," ütles Durant.

Jeffersoni valla presidendi Cynthia Lee Shengi sõnul ei ole seni suudetud ühendust saada osade Mehhiko lahe ääres asuvate piirkondadega.

"Nüüd, kui päike on välja tulnud, saame olukorda hinnata, aga peamine rõhk on otsimis- ja päästetöödel. Meie veesüsteem ei tööta, paljud veetrassid on katki,
nii et peame neid parandama nii kiiresti kui võimalik," sõnas Sheng.

Ida räsis Louisianat täpselt 16 aastat pärast seda, kui orkaan Katrina jättis endast maha hävingu. Toona suri 1800 inimest. Osariigi suurim linn New Orleans on aastate jooksul kulutanud 14 miljardit dollarit, et uuendada tammide süsteemi. Vaatamata sellele, et eile õhtul kadus kogu linnas elekter, on ametnikud kindlad, et suurem kahju suudeti ära hoida.

"Elekter on kadunud kogu linnas, nii et jääge turvalistesse paikadesse. Praegu ei ole aeg linnas ringi liikuda. See on ohtlik," rääkis New Orleansi linnapea Latoya Cantrell.

Elektriühenduse täielik taastamine võib võtta nädalaid.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: