Riik loob 13 miljoni eest täiendavalt 150 nakkushaiguste haiglakohta

Põhja-Eesti regionaalhaigla koroonaosakond.
Põhja-Eesti regionaalhaigla koroonaosakond. Autor/allikas: Põhja-Eesti regionaalhaigla

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik allkirjastas toetuse andmise tingimused, millega riik investeerib aastani 2023 täiendavalt 12,6 miljonit eurot haiglavõrgu tervishoiukriisideks valmisoleku tõstmiseks.

Toetuse abil luuakse hapnikravi võimekusega isolatsioonipalateid ning parandatakse vältimatu abi toimepidevust pikaajalise elektrikatkestuse puhuks.

Investeeringute tulemusena luuakse 2023. aastaks COVID-19 patsientide jaoks 150 nakkusohutuse nõuetele vastavat ja kaasaegsel tasemel abi osutamiseks sobivat voodikohta. Selleks toetatakse nii uute isolatsioonipalatite ehitamist kui ka olemasolevate palatite ümberehitamist, sealhulgas hapnikravi võimekuse tõstmist ning negatiivse või positiivse rõhu tagamiseks vajalike ventilatsioonisüsteemide väljaehitamist.

Isolatsioonipalatite loomine suurendab võimekust pakkuda kvaliteetseid tervishoiuteenuseid suurenenud COVID-19 haigestumise tingimustes ning vähendab nakkuse leviku ohtu haiglas, vähendades seeläbi vajadust plaanilise ravi piiramiseks, uuringute ja operatsioonide edasilükkamiseks.

Maksimaalne toetuse summa ühe isolatsioonipalati loomisel on 73 000 eurot sõltuvalt haigla vajadustest.

Investeeringuid rahastatakse REACT-EU Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest aastatel 2020–2023 kokku 12,6 miljoni euroga. Riiklikku kaasfinantseeringut ega toetuse saaja omafinantseeringut ei lisandu.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: