Iirimaa trahvib WhatsAppi 225 miljoni euroga

Iirimaa määras neljapäeval sõnumirakendusele WhatsApp 225 miljoni euro suuruse trahvi Euroopa Liidu andmekaitseseaduse rikkumise eest.

Iirimaa andmekaitsekomisjon (DPC) teatas, et trahv puudutab WhatsAppi tegevust 2018. aastal kehtinud EL-i andmekaitse-eeskirjade jälgimisel. "See hõlmab WhatsAppi ja Facebooki vahelist teabe jagamist ja selle töötlemist," lisas DPC.

DPC on Euroopa Liidu juhtiv Facebooki andmete privaatsuse reguleerimise organisatsioon. WhatsAppi emafirma on Facebook. 

"Kõnealused küsimused on seotud 2018. aastal kehtinud EL-i andmekaitse poliitikaga," ütles samuti WhatsAppi pressiesindaja

Pressiesindaja lisas, et trahv on täiesti ebaproportsionaalne ja firma kaebab  otsuse edasi. 

Iirimaa DPC juhib EL-is Facebooki andmete privaatsuse eeskirjade jälgimist. Facebooki Euroopa peakorter asub Iirimaa pealinnas Dublinis. EL-i regulaatorid on varem süüdistanud DPC-d, et see on Facebooki suhtes liiga leebe. 

Euroopa reguleerivad asutused nõudsid varem, et Iirimaal tuleb algul kavandatud trahvi suurendada.

"Iirimaal soovitati oma kavandatud trahvi mitme teguri alusel uuesti hinnata ja suurendada ning pärast ümberhindamist määras DPC WhatsAppile 225 miljoni euro suuruse trahvi," teatas Iirimaa andmekaitsekomisjon.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: