Islamiriigi kurikuulus liige tunnistas ennast USA kohtus süüdi

El Shafee el-Sheikh ja Alexanda Kotey.
El Shafee el-Sheikh ja Alexanda Kotey. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Terrorirühmituse Islamiriik kurikuulus liige Alexanda Kotey tunnistas ennast neljapäeval USA föderaalkohtus süüdi lääneriikide kodanike röövimises ja mõrvades osalemises.

"Kas tunnistate end süüdi vabalt ja vabatahtlikult, sest olete tegelikult nendes kuritegudes süüdi?" küsis kohtunik.

"Jah," vastas Kotey.

Suurbritannia endist kodanikku süüdistatakse 2014. aastal tapetud Ameerika ajakirjanike James Foley ja Steven Sotloffi, humanitaarabitöötajate Peter Kassigi ja Kayla Muelleri ning teiste lääneriikide kodanike mõrvades osalemises. Tavaliselt raiuti ohvritel pea maha ja sellest filmitud kaadreid levitati internetis.

Kotey kuulus inimröövide ja metsikute mõrvade poolest kurikuulsasse Islamiriigi röövimis- ja mõrvarühma, mis kandis hüüdnime Biitlid, sest selle liikmed rääkisid araabia keelt tugeva inglise aktsendiga ja kahel oli ka Suurbritannia kodakondsus. Rühm korraldas hukkamisi ja piinamisi ning värbas Ühendkuningriigi kodanikke islamistide ridadesse.

Praegu 37-aastane Kotey ja 33-aastane El Shafee Elsheikh lennutati oktoobris Iraagist Ühendriikidesse. Kurdiväed tabasid mõlemad mõrtsukad Süürias 2018. aasta jaanuaris  ja nad anti USA vägede kätte Iraagis. Vanglas viibides kumbki meestest ennast süüdi ei tunnistanud.

Suurbritannia võttis terroristidelt kodakondsuse.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: