Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi ERM-i direktori leidmiseks

Eesti Rahva Muuseum
Eesti Rahva Muuseum Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Seoses Alar Karise valimisega Eesti järgmiseks presidendiks, kuulutas kultuuriministeerium välja avaliku konkursi ERM-i uue direktori leidmiseks.

Konkursitingimustes öeldakse, et kandidaadilt oodatakse kõrgharidust, kasuks tuleb ka muuseumi- või kultuuripärandi valdkonna tundmine jne.

Kandidaat peab esitama kohustuslike dokumentide kõrval ka motiveeritud avalduse, aga ka tegevuskava muuseumi juhina, mis muuhulgas vastab küsimustele: (1) milline ERM-i tegevussuund või ühiskondlik roll vajaks eelisjärjekorras arendamist; (2) kas ERM-i püsinäitused peaksid olema külastajatele tasuta või mitte; (3) kuidas hinnata ERM-i tegevuse edukust?

Dokumendid tuleb esitada hiljemalt 26. septembriks ning tööle asumise aeg on esimesel võimalusel. Konkursi võitjaga sõlmitakse tööleping kuni viieks aastaks.

ERM-i juhi koht vabanes, kuna Alar Karis valiti Eesti järgmiseks presidendiks. Ehkki ametivande annab Karis alles 10. oktoobril, esitas ta neljapäeval kultuuriministrile taotluse, et ta vabastataks ERM-i direktori ametikohalt juba alates 7. septembrist.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: