Ööl vastu pühapäeva võib tulla öökülma

Foto: Alicja/Pixabay

Pühapäeval on ilm suurema sajuta, kuid jahedamat õhku lisandub veelgi. Öösel taevas selgineb ja seetõttu on sisemaal öökülma oht suur. Õhk endiselt üsna jahe, kus õhusooja on vaid 10 kraadi ümber.

Öö vastu pühapäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega, mõnes paigas sajab hoovihma. Puhub põhja- ja loodetuul 3 kuni 9, rannikul kuni 13 meetrit sekundis. Termomeetril on 1 kuni 6 kraadi, meretuulega rannikul kuni 11 ning maapinnal on mitmel pool öökülma 0 kuni -2 kraadi.

Hommikul on jätkuvalt pilvi pigem vähe, aga vahelduvalt ning kohati võib veidi sadada. Loode- ja põhjatuul puhub 3 kuni 9, mere ligidal kuni 12 meetrit sekundis. Temperatuur püsib ööga sarnane ehk jääb 1 kuni 6 kraadi juurde ning maapinnal püsib mitmel pool öökülm.

Päev tuleb üldiselt pilves selgimistega, Lääne-Eesti saartel on vahelduv pilvisus ja olulist sadu pole. Põhja- ja loodetuul puhub 4 kuni 8, iiliti 11 meetrit sekundis ja pöördub õhtul läänekaarde 2 kuni 7 meetrit sekundis. Sooja on vaid kuni 13 kraadi.

Esmaspäeval saabub läänest jälle soojemat õhku ning päevamaksimumid kerkivad tagasi 15 kraadi ümbrusse. Edasi tuleb sooja õhku veelgi juurde ja temperatuur tõuseb nädala keskpaigaks uuesti 20 kraadi juurde. Küll kaasneb sooja õhuga suurem vihmavõimalus ja pilvisus on muutlik.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: