Toom: Tallinna opositsiooni kampaania on ehitatud etnilisele vastandumisele

Keskerakond tutvustas Põhja-Tallinna nimekirja
Keskerakond tutvustas Põhja-Tallinna nimekirja Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Keskerakondlase, Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi sõnul on Tallinna opositsioonierakondade kohalike valimiste kampaania ehitatud üles etnilisele vastandumisele ja opositsioonierakonnad taaskasutavad Keskerakonna vanu programmilisi punkte.

Toomi sõnul ei julge ükski erakond pakkuda Keskerakonna ellu viidud lahendustele sisulist alternatiivi. "Vastupidi - käib omamoodi enampakkumine ja meie vanad rivaalid muudkui promovad Keskerakonna programmilisi punkte, mida ise kirusid neli ja kaheksa aastat tagasi," ütles Toom. 

Toomi sõnul on seni Keskerakonnale vastandunud erakonnad Tallinnas lüüa saanud. "Samas peab olema pime, et mitte näha - plats puhtaks ehk kambakas ei ole pelgalt ühe erakonna slogan, vaid kõikide konkurentide unistus. Olla võimul sõltumata ideedest, sõltumata poliitika sisust - see on nende programmipunktid üks, kaks ja kolm."

Toomi sõnul on opositsioonierakondade ideoloogia suuresti üles ehitatud etnilisele vastandumisele ja Keskerakond on ainus, kes seisab eesti ja vene emakeelega inimeste eest.

"Ja Tallinnas, kus meil on ainuvõim, ei jagata inimesi omadeks ja võõrasteks - kõik meie inimesed, olenemata nende emakeelest ja passi värvist, on Tallinna kodanikud. Ja nende eest peab seisma," sõnas Toom.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: