Maailmakoristuspäev saab valitsuse reservist 250 000 eurot

Maailmakoristuspäev Lasnamäel 2020. aastal.
Maailmakoristuspäev Lasnamäel 2020. aastal. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaministri korraldusega eraldatakse valitsuse reservist 2021. aasta maailmakoristuspäeva korraldamise toetamiseks 250 000 eurot
(ilma käibemaksuta).

MTÜ Let's Do It World esitas 27. augustil taotluse 2021. aasta maailmakoristuspäeva korraldamise toetamiseks summas 250 000 eurot.

Maailmakoristuse eestvedaja ja Let's Do It World MTÜ tegevdirektor Anneli Ohvril kirjutas peaminister Kaja Kallasele saadetud kirjas, et toetust vajatakse seetõttu, et seoses majanduskriisiga ei ole senine erasektori toetus taastunud.

"On võimalik taotleda rahastust teistest riikidest, kuid eelistame hoida kogu tegevuse idee kodumaal – Eestis. Teises riigis töötades kaob eestlaste aktuaalne ja ajalooline roll maailmakoristuses," kirjutas Ohvril.

Toetusraha kasutatakse erinevateks tegevusteks, sh peakorteri meeskonna töö kompenseerimiseks.

"Toetus on hädavajalik ülemaailmse turundus- ja kommunikatsioonikampaania läbiviimiseks, rahvusvahelise meedia ja - kõnekeskuse käivitamiseks Eestis, uue kodulehe ja globaalse registreerimisplatvormi loomiseks, kogu aktsiooni juhtimiseks 18. septembril, rahvusvahelise ülekande tegemiseks 2. oktoobril maailmakoristuse tulemuste edasiandmiseks ning peakorteri tiimi töö kompenseerimiseks," selgitas Ohvril.

Maailmakoristus toimub tänavu 18. septembril. Seoses koroonaviiruse levikuga kutsutakse inimesi koristama individuaalselt või väikestes gruppides olenevalt iga riigi olukorrast. Alternatiivina on kasutuses ka digitaalne koristus.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: