Aastaga kasvas vabade töökohtade arv kolmandiku võrra

Kõikidest vabadest ametikohtadest 47 protsenti olid avalikus sektoris. Pildil superministeerium.
Kõikidest vabadest ametikohtadest 47 protsenti olid avalikus sektoris. Pildil superministeerium. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Statistikaameti andmetel oli selle aasta teises kvartalis Eesti ettevõtetes, asutustes ja organisatsioonides 10 542 vaba ametikohta, mis on 30 protsenti rohkem kui aasta tagasi samal ajal.

Vabade ja hõivatud ametikohtade koguarv oli 618 314, millest suurima osa andsid töötleva tööstuse, kaubanduse ja hariduse tegevusalad. Vabu ametikohti oli kõige rohkem hulgi- ja jaekaubanduse (1709), hariduse (1437) ja töötleva tööstuse (1290) tegevusaladel.

Statistikaameti analüütiku Argo Tarkiaineni sõnul oli vabu töökohti ametikohtade koguarvust 1,3 protsenti.

"Kõikidest vabadest ametikohtadest 47 protsenti olid avalikus sektoris. Vabade ametikohtade määr ehk vakantside osatähtsus ametikohtade koguarvus oligi kõrgeim just avaliku halduse ja riigikaitse ning hariduse tegevusaladel ja madalaim mäetööstuses," ütles ta.

Enim on vabu töökohti Harjumaal (74 protsenti), sealhulgas Tallinnas (64 protsenti), järgnesid Tartu (7,6 protsenti) ja Ida-Viru maakond (5,3 protsenti). Vabade ametikohtade määr oli kõrgeim Harju ja Ida-Viru maakonnas ning madalaim Saare ja Hiiu maakonnas.

Teises kvartalis võeti tööle 44 327 ja töölt lahkus 53 028 inimest. Tööjõu liikumist iseloomustav tööle võetud ja töölt lahkunute summa ehk tööjõu käive suurenes eelmise aasta teise kvartaliga võrreldes 9 protsenti.

"Nii tööle võetud kui ka töölt lahkunud inimeste arvu poolest olid eesotsas hulgi- ja jaekaubanduse, töötleva tööstuse ning ehituse tegevusalad. Tööandja algatusel lahkus ametist 12 593 töötajat, mis moodustas 24 protsenti kõigist töölt lahkunutest," lisas Tarkiainen.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: