OTSE kell 12: valitsuse pressikonverentsil Kallas, Kiik, Kruuse ja Riisalo

Kaja Kallas valitsuse pressikonverentsil.
Kaja Kallas valitsuse pressikonverentsil. Autor/allikas: Riigikantselei

Kell 12 algavast valitsuse pressikonverentsist võtavad kava kohaselt osa peaminister Kaja Kallas, tervise- ja tööminister Tanel Kiik, maaeluminister Urmas Kruuse ja sotsiaalkaitseminister Signe Riisalo. ERR.ee näitab pressikonverentsi otseülekandes.

Valitsuse istungil tuleb paljude teemade hulgas arutusele volituste andmine ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministrile otsustama EAS-i ja KredEx ühendamine. EAS-i ja KredExi ühendamise tulemusel loodava uue organisatsiooni eesmärk on toetada ettevõtlust Eestis, Eesti rahvusvahelist konkurentsivõimet ning atraktiivsust.

Valitsus kehtestab ka töötuskindlustusmakse määrad aastateks 2022-2025. Töötukassa nõukogu on teinud valitsusele ettepaneku jätta kehtivad töötuskindlustusmakse määrad muutmata. Eelnõu kohaselt jääb kindlustatu töötuskindlustusmakse määraks 1,6 protsenti ja tööandja töötuskindlustusmakse määraks 0,8 protsenti (kokku 2,4 protsenti). Kui töötuskindlustusmakse määr on 2,4 protsenti, laekub töötuskindlustusmakseid 2022. aastal 246,5 miljonit eurot. 2023. aastal laekub ligi 261,6 miljonit eurot ning 2024. ja 2025. aastal vastavalt 275,7 ning 289,9 miljonit eurot.

Seoses rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse tööle naasmisega määrab peaminister ta oma teiseks asendajaks. Rahandusministri äraolekul oli peaministri teine asendaja justiitsminister.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: