Trudeau on kaotamas toetust konservatiivide juhile

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kanada konservatiivide juht Erin O'Toole on võitmas toetajaid kolmandat ametiaega lootvalt Justin Trudeau'lt. Autor/allikas: SCANPIX/Justin Tang/The Canadian Press via AP

Kui Kanada peaminister Justin Trudeau kuulutas augustis välja ennetähtaegsed valimised oli ta arvamusküsitlustes tipus ja lootus kolmandale ametiajale kindel. Nüüd, kaks nädalat enne valimisi, on olukord pöördunud.

Trudeau soovis ennetähtaegsete valimistega kindlustada endale uut kaheaastast ametiaega. Augustis edastas ta arvamusküsitlustes konservatiivide liidrit Erin O'Toole'i ja et koroonaviiruse pandeemiaga tundus ta hakkama saavat, paistis kolmas ametiaeg üsna kindel olevat.

Teisipäeval avaldatud viimase arvamusuuringu kohaselt on Trudeau toetus O'Toole'iga aga võrdsustunud, vastavalt 34 ja 32 protsenti.

Pärast kuut valitsemisaastat on kanadalased Trudeau'st üha vähem vaimustunud. Ühe kampaaniakuu jooksul on Trudeau ja liberaalid tegelenud poliitilise rivaali, opositsiooni ja nende juhi Erin O'Toole'i ründamisega.

O'Toole on endine jurist ja õhujõudude ohvitser, kuid nüüd poliitikas. Ta on avaldanud toetust LGBT õigustele ja abordiõigusele, samuti kutsunud töötajaid ühinema ametiühingutesse.

Kuigi O'Toole on propageerinud vaktsiinide kasutamist, on tema partei siiski seotud vaktsiinivastastega ja ka COVID-i meetmete vastastega.

Trudeau on küsitlustes toetust kaotamas ja satub kampaaniaüritustel aina enam silmitsi vihaste meeleavaldajatega. Üks neist viskas Ontrios peaministrit ka peotäie kruusaga, kuid see pälvis O'Toole'i ja Uue Demokraatliku Partei juhi Jagmeet Singhi hukkamõistu. "Poliitiline vägivald ei ole kunagi õigustatud, ei ole vastuvõetav kellegi pihta midagi visata, ükskõik kui vihane sa oled," kirjutasid mehed sotsiaalmeedias.

Vihased ollakse kohustusliku koroonaviiruse vastu vaktsineerimise ja muude meetmete pärast. Rohkem kui 83 protsenti üle 12-aastastest kanadalastest on saanud ühe vaktsiinidoosi ja 76 protsenti on täielikult vaktsineeritud.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: