Endine poliitik jätkab ametnikukarjääri sotsiaalministeeriumis

Olga Sõtnik
Olga Sõtnik Autor/allikas: Margarita Mironova/ERR

Riigikogu XI ja XII koosseisu liige Olga Sõtnik liigub kultuuriministeeriumist sotsiaalministeeriumi, kus hakkab võrdsuspoliitikat edendama.

Sotsiaalministeeriumi kantsler Maarjo Mändmaa tegi ettepaneku rakendada sotsiaalministeeriumi ja kultuuriministeeriumi vahel tähtajalist rotatsiooni.

"Palun nõusolekut kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõuniku Olga Sõtniku tähtajaliseks üleviimiseks alates 4. oktoobrist 2021 kuni 31. detsembrini 2022 sotsiaalministeeriumi võrdsuspoliitikate osakonna nõuniku ametikohale," kirjutas Mändmaa kultuuriministeeriumi kantslerile Tarvi Sitsile saadetud kirjas.

Mändmaa selgitas, et sotsiaalministeeriumi soolise võrdõiguslikkuse ja võrdsete võimaluste edendamise ja institutsionaalse võimekuse parendamise projektiga on tekkinud vajadus täita lühiajaliselt võrdsuspoliitikate osakonna nõuniku ametikoht.

Sõtnik kuulus Keskerakonda juunist 2000 kuni detsembrini 2014. Ta valiti kahel korral Keskerakonna ridades riigikogusse, ta on töötanud ka Tallinna abilinnapeana.

2014. aasta märtsis teatas Sõtnik, et kandideerib Euroopa Parlamenti üksikkandidaadina. Veidi varem kutsus ta Keskerakonda Ukraina sündmuste tõttu lõpetama koostööd Ühtse Venemaaga. Ta sai Euroopa Parlamendi valimistel 328 häält ja ei osutunud valituks.

2015. aasta riigikogu valimistel kandideeris ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas. Ta sai 358 häält ning valituks ei osutunud.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: