Andres Talijärv lahkus erametsaliidu tegevjuhi kohalt

Andres Talijärv
Andres Talijärv Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Neljapäeval alustab Eesti Erametsaliidu tegevjuhina tööd Jaanus Aun, kes vahetab sel kohal välja pensionile suunduva Andres Talijärve.

Talijärv asus erametsaliidu tegevjuhi ametisse 1. augustil 2018. Enne seda töötas ta viis aastat kekskonnaministeeriumi kantslerina ja veel varem ka asekantslerina.

Talijärv ise nimetas erametsaliidu tegevjuhina töötatud kolme aasta suurima saavutustena metsatulude 5000-eurose tulumaksusoodustuse jõustumist mullu kevadel.

"2020. aastal realiseerus seaduseks ühiste jõupingutuste pikaajaline tulemus. Pean õnnestumisteks ka kõiki neid erametsaliidu tegevusi, mille tulemusel metsaomanikele ei pandud täiendavaid piiranguid," ütles Talijärv.

Viimased 13 aastat sihtasutust Erametsakeskus juhtinud Jaanus Aun on erametsaliidu juhtimises osalenud ka varem, seda juhatuse esimehena aastatel 2002-2006.

Auna sõnul on tänapäevase metsapoliitika kujundamisel oluline tagada metsade majandamine lähtudes metsaomaniku otsusest.

"Peremehetundega metsaomanik majandab metsa viisil, et kõik metsahüved võrdselt väärtustatud saavad. Neid omanikke tasub usaldada," kinnitas ta.

Eesti Erametsaliidu teatel on nende üheks olulisemaks teemaks kujunenud looduskaitseliste piirangute õiglase kompenseerimise eest seismine. Selleks jätkatakse ka uue tegevjuhiga tööd riigikogu keskkonnakomisjonile tehtud ettepanekuga maadevahetuse võimaldamiseks. Samuti on kavas keskkonnaministrile meelde tuletada metsaomanike ebavõrdse kohtlemise probleemi piiranguvööndites väljaspool Natura alasid ning kevadel riigi eelarvestrateegias kirjapandud lubadusi piirangute õiglaseks hüvitamiseks.

Eesti Erametsaliit on erametsaomanike esindusorganisatsioon, kelle liikmeteks on kohalikke metsaomanikke ühendavad metsaühistud.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: