Rootsi kohus mõistis Venemaa heaks luuranud mehe vangi

Konsultant müüs Venemaale tundlikku informatsiooni veokitootja Scania kohta.
Konsultant müüs Venemaale tundlikku informatsiooni veokitootja Scania kohta. Autor/allikas: SCANPIX/imago images/Arnulf Hettrich

Rootsi kohus mõistis kolmapäeval kolmeks aastaks vangi tehnoloogiakonsultandi, kes müüs Venemaale tundlikku informatsiooni veokitootja Scania kohta.

Konsultant vahistati 2019. aasta veebruaris Stockholmis, kui ta oli restoranis kohtumas Vene diplomaadiga, keda peetakse julgeolekutöötajaks.

Ka diplomaat peeti kinni, kuid lasti saadikupuutumatuse tõttu varsti vabaks.

"Kinnipidamise hetkel oli konsultant just vastu võtnud 27 800 krooni (2700 eurot) Moskvale info üleandmise eest," ütles prokurör Mats Ljungqvist veebruaris.

Kohus leidis, et mees kopeeris Scaniat puudutavaid andmeid ebaseaduslikult oma tööarvutist isiklikku arvutisse ja seejärel USB mälupulkadele, mille andis üle Vene saatkonna töötajale.

"Suurem osa kohtuistungitest peeti kinniste uste taga, sest need käsitlesid teemasid nagu Rootsi suhted välisriikidega, kaitsevõime, luuretegevus ja ärisaladused," ütles kohus.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: