Soome tööhõive tõusis 72,8 protsendini

Helsingi
Helsingi Autor/allikas: Kai Vare/ERR

Soome tööhõive tõusis augustis 72,8 protsendini, mis tähendab, et võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oli tööga hõivatud 104 000 inimest rohkem. Tööandjad hoiatavad, et riiki ootab ees tööjõupuudus.

Juulis oli tööhõive 72,7 protsenti. See oli siis kõrgeim tase pärast 2020. aasta veebruarit. Augustis langes töötuse määr 7,6 protsendini, teatas statistikaamet. 

Tööandjad muretsevad tööjõupuuduse pärast. 

"Soomet ootab järgmisel kümnendil kvalifitseeritud tööjõu puudus, mis võib majanduskasvu aeglustada," teatas tehnoloogiasektori lobirühm Technology Industries of Finland 

"Tehnoloogiatööstus vajab järgmise kümnendi jooksul vähemalt 130 000 uut kvalifitseeritud spetsialisti," lisas lobirühm. 

IT-firmad värbavad juba praegu palju töölisi välismaalt. Riigis tekitab probleemi ka elanikkonna vananemine. 

"Rahvastiku vananemise ja madala sündimuse tõttu langeb tööealine elanikkond lähiaastatel järsult. Kui tahame tagada majanduskasvu, on meie ainus võimalus hõlbustada tööjõu sisserännet, ja kiiresti," ütles lobigrupi juht Minna Helle. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: