Rahandusministeerium koondab asekantsler Märten Rossi ametikoha

Märten Ross.
Märten Ross. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusministeerium plaanib vähendada struktuurimuudatuste käigus asekantslerite arvu viielt neljale. Koondamisele läheb finantspoliitika ja välissuhete asekantsler Märten Rossi ametikoht, Rossist saab rahandusministeeriumi kõrgetasemelise välisesindaja.

"Rahandusministeeriumi struktuurimuudatuse käigus muudetakse asekantslerite vastutusvaldkondi ja viie asekantsleri portfellid jagatakse ümber nelja asekantsleri vahel. Samuti liidetakse osakondi ja kujundatakse ümber töökorraldust," ütles rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks.

"Struktuurimuudatuse käigus ametikohti nii tekib kui ka kaob. Tekkivad ametikohad täidetakse vastavalt avaliku teenistuse seaduses ette nähtud korrale ning teenistujatele, kelle ametikoht senisel kujul kaob, pakutakse sobivat vakantset teenistuskohta," rääkis Saks.

"Välissuhete valdkond liigub kantsleri vastutusvaldkonda ning ministeeriumi kõrgetasemelise välissuhtluse eest hakkab vastutama ministeeriumi välissuhete esindaja. Juhul kui valitsus kiidab struktuurimuudatuse sellisena heaks, siis näen, et asekantsler Märten Ross võiks jätkata rahandusministeeriumi kõrgetasemelise välisesindajana, milleks tal on vajalik haridus, kogemused ja teadmised," lisas Saks.

Märten Ross ise oma töise liikumise kommenteerimiseks aega ei leidnud. Ta ütles, et tal on koosolek, mis võib vabalt kesta hiliste õhtutundideni.

Toimetaja: Huko Aaspõllu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: