Galerii: Tabasalu riigigümnaasium sai lindudega mosaiikpannoo

Tabasalu riigigümnaasiumi uue hoone avatud ala seinapinda hakkab ilmestama Jass Kaselaane kolmeosaline mosaiikpannoo "Lennu eel".

Žürii tegi valiku 10 kavandi hulgast ja valis võitjaks kolmeosalise mosaiikpannoo "Lennu eel", mille autor on Eesti noorema põlvkonna üks tunnustatumaid skulptoreid Jass Kaselaan.

Mosaiikpannoo kujutab gruppidesse koondunud linde, olles inspireeritud mõttest, et koolitee on vaadeldav valmistumisena lennuks ehk iseseisvaks eluks. Pannoo koosneb kaheteistkümnest eraldiseisvast mosaiiklinnust, koolihoone kolmel seinapinnal, luues ruume siduva terviku. Lindude paigutus kompositsioonides loob kujutluse omavahelisest suhtlemisest, teadmiste jagamisest ja omandamisest. Kasutatud motiivid on inspireeritud kodumaisest ja eksootilisest loodusest.

Mosaiikide eesmärk ei ole jäljendada kindlaid linnuliike, vaid eelkõige luua kunstiline tervik, mis sobituks hoone interjööriga nii vormi-, värvi- kui ka materjalikasutuse poolest.

Mosaiikpannoo "Lennu eel" on teostatud traditsioonilises keraamilise mosaiigi tehnikas, laotud laias värvivalikus glasuuritud keraamilistest tükkidest. Töö teostamine võttis aega pisut üle kaheksa kuu. Teose maksumus ilma käibemaksuta oli 65 000 eurot.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: