Tallinna lennujaama juures piirab mets vaadet juhtimistornist

{{1632453540000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Tallinna lennujaam on sattunud keerulisse seisu, sest lennujaama lähedale kasvanud mets piirab lennujuhtimistornist vaadet lennurajale. Luba mets maha võtta pole lennujaamal kelleltki küsida, sest metsa endine omanik on surnud ja pärimismenetlus alles käib.

Lennuraja jälgimist lennuvaatlustornist takistab praegu üks esmapilgul üsna madal võsatukk. Selle maha võtmist või vähemalt piiramist raskendab ootamatu takistus.

"Lennuväli arvas, et asi on kontrolli all, aga kui raadetaotlus esitati keskkonnaametisse, siis selgus ootamatult, et maatüki tegelik omanik on surnud ja pärimisprotsess võib võtta kuni kuus kuud ja meie andmetel ei ole ka tegelikult selge see pärijate arv," rääkis transpordiameti lennundusohutuse järelevalve osakonna juhataja Tanel Rautits "Aktuaalsele kaamerale".

Seaduse kohaselt võiks lennuohutust segavad puud maha võtta ka omaniku loata, kuid selleks on ikkagi vaja ametlikku keeldumist, mida antud olukorras pole võimalik saada. 

Transpordiamet pöördus majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi poole, et uurida, mida edasi teha.

Transpordiamet märgib, et musta stsenaariumi korral tuleb piirata lennuvälja sertifikaati ja küsitavaks võib muutuda tavapärane lennuliiklus Ülemiste järve suunal.

Nii lennujaam kui ka lennuliiklusteenistus kinnitavad, et mingit ohtu lennuliiklusele võsatukk ei põhjusta.

"Kui tõesti peaks kõige mustem stsenaarium rakenduma, et me tõesti ei ole võimelised saama selle metsaga ühele poole, siis rakendatakse teised meetmed ja neid on võimalik rakendada juba täna," ütles lennujaama juhatuse liige Einari Bambus.

"Meil on olemas maaseireradar, mis näitab ära kõikvõimalikud võõrad objektid, see on sealsamas raja peal. Lisaks on alati võimalik välja kutsuda lennujaamast rajameister, kes raja füüsiliselt üle kontrollib, et seal ühtegi võõrast objekti või seadet ei ole. Nähtavus on oluline element, aga see ei pane kuidagi lennuohutust ohtu ja lende seisma," rääkis lennuliiklusteeninduse juhatuse liige Üllar Salumäe.

Tegelikult ei arva ka transpordiamet, et tegu oleks praegu ohtliku olukorraga.

"Ma arvan, et lehed langevad puu pealt maha ja nähtavus taastub ja see asi saadakse kontrolli alla praegu," ütles Rautits.

Pikemas perspektiivis tuleb metsatukk siiski maha võtta või vähemalt latvu piirata.

"Me oleme tegelikult tegelenud selle lõuna- ja idapoolse metsaalaga aastaid ja me liigume ilusasti rahulikult ja lennuohutus on kindlasti tagatud ka selle kuue kuu jooksul, kui see tõesti peaks nii kaua võtma," sõnas Bambus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: