Põlva vallas toovad valimised samu ja ka uusi lubadusi

Põlva keskväljak.
Põlva keskväljak. Autor/allikas: Leevi Lillemäe/ERR

Põlva maakonna kolmes omavalituses – Kanepi ja Räpina ja Põlva vallas kandideerib eelolevatel valimistel kokku 319 kandidaati.

Põlva valla 27-kohalisse volikokku saavad valijad valida esindatuse viie erakonna ja ühe valimisliidu esitatud 136 kandidaadi hulgast.

Neli aastat tagasi toimunud valdade ühinemise tulemusena loodi Põlva vald, kus elab nüüd üle 13 000 inimese. Nii Põlva linna kui ka  seda ümbritseva hajaasustusega maapiirkondades elavate inimeste mured on võrreldes nelja aasta taguse ajaga jäänud sisuliselt samaks. Seda tunnistavad ka valmistel osalevate erakondade ning valimisliidu programmid ning lubadused.

Samas on valimisprogrammides palju uut. Näiteks soovitakse Põlva valla elu arendada läbi tehnoloogiliste võimaluste, milleks olgu siis iseteenindavad jäätmejaamad, väikelinna rattaringlus, bussipeatustesse pakiautomaatide rajamine. Soovitakse Taevaskoja populaarsust tõsta sinna elamuskeskuse loomisega. Põlva linna nähakse tõmbekeskusena, kus planeeritav riigimaja ning palju vaidlusi tekitanud uus vallamaja aitavad koondada keskväljaku juurde kokku vajalikud riigi- ning vallateenused. Külade jaoks pakutakse välja tegevustoetuseid, soovitakse külavanemate rolli suurendamist, et külad ja väiksemad kogukonnad saaksid vastavalt vajadusele oma plaane ise ellu viia.

Põlvas lubatakse renoveeride vana spordihoone, puhastada Põlva järv,  väiksemates asulates lubatakse toetada haridus- ning kultuurielu.

Valimisprogrammides leiab lubadusi kuidas tagada Põlva vallas turvaline elukeskkond, kaasata senisest rohkem elanikke valla asjades kaasa rääkima ning muuta valla otsused senisest paremini elanikele mõistetavaks.

Nagu alati nii leiab ka seekord programmides ideid ja lubadusi kuidas elavdada maaelu, toetada lapsi, noori peresid ning pensionil olevaid inimesi.
Nii on programmides kattuvusi kui ka uusi vaatenurki, kuidas Põlva vallas elu paremaks muuta.

Kuidas siinkohal mainitud ning veel mitmed teised valimislubadused Põlva valla elanikke aga kõnetavad, saab selgeks valimistel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: