Eluasemelaenude intressimäär oli augustis aegade madalaim

Kortermajad.
Kortermajad. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti eluasemelaenude keskmine intressimäär tänavu augustis madalam kui eales varem.

Kodumajapidamistele antud tagatisega eluasemelaenude keskmine intressimäär oli 2,02 protsenti, mis on 0,29 protsendipunkti madalam kui eelmisel aastal samal ajal ning 0,04 protsendipunkti madalam kui eelmisel kuul.

Kodumajapidamistele antud laenude ja liisingute jääk kasvas augustis aastaga 5,6 protsenti ja ulatus 11 miljardi euroni, teatas keskpank. 

Kodumajapidamiste laenudest moodustavad peamise osa eluasemelaenud, mida on võetud üheksa miljardi euro väärtuses. Eluasemelaenude jääk on aastaga kasvanud 8,4 protsenti ehk 702 miljoni euro võrra.

Kodumajapidamistele augustis antud eluasemelaenude maht oli 138,8 miljonit eurot. Seda on 7,1 miljonit eurot vähem kui eelmisel kuul, kuid 30,9 miljonit eurot rohkem kui samal ajal aasta tagasi.

Krediitkaardilaene anti 48,3 miljoni euro väärtuses. Aastases võrdluses on see näitaja kasvanud 7,7 miljoni euro võrra.

Kodumajapidamised liisisid autosid 28,8 miljoni euro eest. Võrreldes eelmisega kuuga on maht nelja miljoni euro võrra väiksem. Samal ajal aasta tagasi oli kodumajapidamiste autoliisingute maht 21,2 miljonit eurot ehk aastakasv oli 35,9 protsenti. 

Kodumajapidamiste hoiuste maht suurenes aastaga 14,3 protsenti, jõudes 11,6 miljardi euroni. Aastakasv saavutati peamiselt tänu residentide hoiustele. Mitteresidentide osakaal hoiusejäägis oli 11,7 protsenti. Näitaja kahanes aastaga 0,9 protsendipunkti.

Tähtajaliste hoiuste intressimäär oli madalam kui eelmisel kuul, vastavalt 0,41 protsenti sel ning 0,57 protsenti eelmisel kuul. Kuu jooksul kodumajapidamistele väljastatud autoliisingute keskmine intressimäär oli 2,53 protsenti.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: