Ministeerium liidab Erametsakeskuse Keskkonnainvesteeringute Keskuse alla

Mets
Mets Autor/allikas: Mirjam Mäekivi/ERR

Keskkonnaministeerim plaanib lähtuvalt riigireformi tegevuskavast liita SA Erametsakeskuse ja Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK). Mõlemad asutused on ministeeriumi haldusalas ning jagavad toetusi ja tegelevad nõustamisteenusega.

"Asutuste profiilid on sarnased, mistõttu on nende liitmine igati loogiline," ütles keskkonnaminister Tõnis Mölder.

Mölderi sõnul on erametsaomanike toetamine ja nõustamine olulised ja kompetents selleks kuskile ei kao. Plaani järgi säilivad ka senised toetused.

"Erametsakeskus on seni olnud peamine koostööpartner erametsaomanikke esindavale Eesti Erametsaliidule. Koostöö riigi ja erametsaomanike vahel peab sama tõhusalt jätkuma ka pärast Erametsakeskuse ühendamist KIK-iga," ütles Mölder. 

KIK-i juhataja Andrus Treieri sõnul peab ära kasutama mõlema asutuse kompetentse ning tarvis on lähemalt analüüsida, milliseid tegevusi saab korraldada efektiivsemalt.

"Metsandust puudutav sisu ja teadmised tulevad KIK-i tervikuna üle ja kõigi Erametsakeskuse seni pakutud teenustega on kavas jätkata juba KIK-i nime all. Siiski võib tuleviku kaaluda, kas mõned teenused võib üle anda  erametsaomanike esindusorganisatsioonile," rääkis Treier.

Erametsakeskuse liitmine Keskkonnainvesteeringute Keskusega on plaanis ellu viia järgmise aasta alguseks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: