Jaekaubanduse müügitulu kasvas aastaga üheksa protsenti

Ülemiste keskus
Ülemiste keskus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Jaekaubandusettevõtete müügitulu kasvas augustis aastaga üheksa protsenti 762 miljoni euroni. Kõige rohkem kasvas tööstuskaupade müügitulu, seda 17 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Jaanika Tiigiste sõnul kasvas müügitulu nii toidukaupade ja tööstuskaupade kauplustes kui ka mootorikütuse jaemüügiga tegelevates ettevõtetes.

"Tööstuskaupade kaupluste müügitulu kasvas neist kolmest enim, kokku 15 protsendi võrra. Posti või interneti teel kaupu müüvates kauplustes suurenes müügitulu koguni 33 protsendi võrra," sõnas Tiigiste.

Tööstuskaupade kauplustest suurenes müügitulu keskmisest enam ehk 17 protsenti majatarvete, kodumasinate, rauakaupade ja ehitusmaterjalide kauplustes ning kasutatud asjade kauplustes ja väljaspool kauplusi nagu näiteks turgudel või otsemüügis.

Toidukaupade kaupluste müügitulu kasvas eelmise aasta augustiga võrreldes kolm protsenti ning mootorikütuse jaemüügiga tegelevate ettevõtete müügitulu üheksa protsenti.

Käesoleva aasta juuliga võrreldes vähenes augustis jaekaubandusettevõtete müügitulu kolm protsenti. Sesoonselt ja kalendaarselt korrigeeritud andmete põhjal jäi aga müük eelmise kuuga võrreldes samale tasemele.

Selle aasta esimese kaheksa kuuga suurenes jaekaubandusettevõtete müügitulu eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 11 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: