Vene võimud arreteerisid tuntud tehnoloogiaärimehe Ilja Satškovi

Ilja Satškov (paremal)
Ilja Satškov (paremal) Autor/allikas: SCANPIX/AFP/ALEXEY NIKOLSKY

Venemaa võimud arreteerisid kolmapäeval küberjulgeoleku ettevõtte Group-IB asutaja Ilja Satškovi. Võimud süüdistavad Satškovi riigireetmises.

Moskva ringkonnakohus määras Ilja Satškovi kaheks kuus eeluurimisvanglasse, teda süüdistatakse riigireetmises, teatas kohtu pressiteenistus. 

Kohus ei täpsustanud süüdistuse üksikasju. Riigireetmise juhtumid on Venemaal salastatud. 

Group-IB asutati 2003. aastal. Firma spetsialiseerub küberrünnakute avastamisele ja ennetamisele. Firma teeb koostööd Interpoli ja mitme teise rahvusvahelise organisatsiooniga. 

Group-IB teatas kolmapäeval, et firma peakontoris toimus läbiotsimine. Firmal on veel kontorid Amsterdamis, Dubais, Singapuris, Kuala Lumpuris ja Hanois. 

Satškov on üks Venemaa tuntumaid tehnoloogiaettevõtjaid. Ta asutas Group-IB, kui oli ainult 17-aastane. 

Moskva süüdistab viimastel aastatel üha rohkem lääneriike küberrünnakute korraldamises. 

Viimastel aastatel on mitu Venemaa teadlast saanud süüdistuse riigireetmises. Eelmisel aastal sai süüdistuse kosmoseagentuuri Roskosmos juhi nõunik.

Augustis vahistasid Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) agendid professor Aleksandr Kuranovi. Kuranov juhtis ettevõtet, mis spetsialiseerub ülehelikiirusega lennukite mootorite arendamisele.

Presidendi heakskiidetud seaduse kohaselt võib riigireetmises süüdistada kõiki, kes pakuvad välisriikidele teavet, mis ohustab Venemaa julgeolekut. Riigireetmine toimub ka siis, kui informatsioon pärineb avatud allikast, teatas The Times. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: