USA firmad vähendavad Vietnamis tootmist

Vietnam
Vietnam Autor/allikas: SCANPIX/AFP/NGUYEN HUU

Koroonaviiruse epideemiast tingitud piirangute tõttu viivad mitmed USA firmad oma tootmise Vietnamist minema. Vietnami elanikkond on suures osas vaktsineerimata ja seetõttu on riigis halvatud ka tootmistegevus.

Rõivafirma Nike toodab Vietnamis poole oma jalanõudest. Firma on hädas tarbijate nõudluse rahuldamisega. 

"Meie kogemus tehaste sulgemisega näitab, et tehaste taasaavamine ja täieliku tootmismahu taastamine võtab hulk aega," ütles Nike'i tegevjuht Matt Friend. 

Firma teatas, et viib osa rõivaste tootmisest tagasi Hiinasse. 

"Inimesed mõistavad, et kas Hiina või Vietnam, ühest riigist ei tohi tootmisel sõltuda. Liiga suur sõltuvust ühes riigist muudab tarneahela haavatavaks," ütles USA majandusministeeriumi ametnik Jonathan Moreno. 

Vietnamis hakkas juunis levima koroonaviiruse delta variant. Siis oli riigis täielikult vaktsineeritud alla ühe protsendi elanikkonnast. Riik kehtestas pandeemia leviku tõkestamiseks karmid piirangud. 

"Vietnami olukord on keeruline. Piirangud ei toimi piisavalt, kuna delta variant levib kiiremini kui eelmised mutatsioonid," ütles Oregoni ülikooli politoloogia professor Tuong Vu. 

Vietnami võimud tunnistasid hiljuti, et bürokraatia takistab riigi vaktsineerimise programmi. Vietnami naaberriigis Kambodžas on vaktsineeritud juba 65 protsenti täiskasvanud elanikonnast. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: