Rootsi juhib EL-i uue metsastrateegia vastaseid

Mets
Mets Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Euroopa Komisjon avaldas juulis uue metsastrateegia, mis hõlmab ühist metsaandmete kogumist terves Euroopa Liidus. Euroopa üks metsarikkamaid riike Rootsi ei toeta ühist metsastrateegiat.

"Metsandusele ei kehti Brüsseli reeglid," ütles juba septembris Rootsi peaminister Stefan Löfven. 

Euroopa Liidu uus metsastrateegia põhjustab diplomaatilisi kokkupõrkeid selle üle, kes peaks vastutama uue metsapoliitika eest. 

"EL-i metsastrateegia kava eirab väljakujunenud riiklikke süsteeme, see toob kaasa ainult tülikate ja ebatõhusate regulatsioonide suurenemise," teatas Austria vastavalt EL-i sisedokumendile.  

Kokku väljendasid 11 liikmesriiki vastumeelsust uue EL-i metsastrateegia suhtes, vahendas EUobserver

EL-i audiitorid on mures bioloogilise mitmekesisuse vähenemise pärast Euroopa metsades. Viimaste aastate andmed näitavad, et EL-i metsade olukord halveneb. 

Audiitorite viimases aruandes tuvastati puudusi ebaseadusliku metsaraie piiramisel, nii riiklikul kui EL-i tasandil. Leiti, et riiklike ametiasutuste kontroll ebaseadusliku metsaraie piiramiseks oli liiga väike. 

"Teabe hankimine, mis põhineb satelliidiandmetel aitaks võidelda ebaseadusliku metsaraie vastu terves Euroopa Liidus," leidsid audiitorid.  

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: