Kolmapäev tuleb tuuline ja päikeseline

Foto: Pixabay

Kolmapäev tuleb päikeseline ja suurt sadu oodata ei ole, küll aga on ilm tuuline.

Kolmapäeval jääb võimas kõrgrõhkkond Venemaa kohal väheliikuvaks, Põhjamerel pöörleva madalrõhk-konna lohk liigub aga üle Läänemere põhja. Nõnda jäävad nii Soome kui Baltimaad kahe rõhkkonna piirimaile, mis tähendab, et kagutuul tõuseb tormiks. Tihedamad sajud taanduvad Soome ning suuremat sadu Eestis oodata ei ole.

Öö vastu kolmapäeva on vähese ja vahelduva pilvisusega, sealhulgas sajuvõimalus on väike. Puhub kagutuul 5 kuni 12, puhanguti 15, saartel ja rannikul 19 meetrit sekundis. Temperatuur jääb valdavalt 6 kuni 10 kraadi vahemikku.

Kolmapäeva hommik tuleb vähese ja vahelduva pilvisusega ja peamiselt sajuta. Kagutuul valitseb 6-15, rannikul ja saartel iiliti 20 meetrit sekundis. Sooja on 6 kuni 12 kraadi.

Päev tuleb päikeseline, pilvi on vähe ja vahelduvalt, suurt sadu ei ole. Kagutuul puhub 5-12, puhanguti 15, rannikul ja saartel ikka kuni 20 meetrit sekundis. Õhtul tuul veidi nõrgeneb. Sooja võib oodata kuni 15 kraadi.

Üldiselt jagub sooja õhku ja päikest kogu järgnevaks nädalaks. Neljapäeval on saartel ja läänerannikul nõrga vihma võimalus, mandril püsib võrdlemisi selge. Reede võib olla küll pilvisem, aga suurt sadu ei ole. Ka laupäeval võib just lääne- ja põhjaservas kohati vihma tulla ning pühapäev peaks taas valdavalt selge olema.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: