Soome turiste jäi aastaga poole vähemaks

Hotellituba.
Hotellituba. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tänavu augustis peatus Eesti majutusettevõtetes 342 000 turisti, ehk kolm protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Mullusega võrreldes saabus Eestisse turiste Soomest pea poole võrra.

Siseturistide arv suurenes nii eelmise kui ka üle-eelmise aasta augustiga võrreldes, välisturiste oli varasemast jätkuvalt vähem.

"Viirusest tingitud piirangud olid leebed ning inimesed reisisid kodumaal järjest rohkem. Siseturiste oli mulluse augustiga võrreldes 12 protsenti enam ja nende ööbimiste arv suurenes 11 protsenti. Kriisieelse, 2019. aastaga võrreldes oli neid lausa 21 protsenti rohkem," rääkis statistikaameti analüütik Helga Laurmaa.

Majutusettevõtetes peatus kokku ligi 245 000 siseturisti, kes veetsid seal 418 000 ööd. Siseturistidest 70 protsenti märkis oma reisi eesmärgiks puhkuse ja 17 protsenti töö.

Kõige rohkem ehk 20 protsenti siseturistidest peatus Harjumaal, 18 protsenti Pärnumaal, 10 protsenti Tartumaal ja Ida-Virumaal ning üheksa protsenti Saaremaal.

Välisturiste saabus Eestisse oluliselt vähem kui kriisieelsel 2019. aasta suvekuul ja ka eelmise aasta augustis.

Majutusettevõtetes peatus 97 000 välisturisti, ehk 66 protsenti vähem kui ülemöödunud ja 13 protsenti vähem kui eelmise aasta augustis. Eestis veedeti kokku 209 000 ööd ehk kolm protsenti mullusest vähem.

"Soomest, kust saabunud turistide arv mõjutab olulisel määral Eesti hotelliturgu, saabus 21 000 turisti. Mullusest tasemest moodustas see vaid 51 protsenti ja kriisieelsest tasemest 26 protsenti. Lätist saabus 49 protsenti ja Leedust 50 protsenti vähem turiste. Mitmetest kaugematest riikidest tuli Eestisse palju rohkem turiste kui eelmise aasta augustis, aga kriisieelsest tasemest siiski märgatavalt vähem," nentis Laurmaa.

Augustis pakkus külastajatele teenust 1202 majutusettevõtet, mis on neli protsenti vähem kui aasta varem ja 14 protsenti vähem kui 2019. aastal. Turistid said kasutada 23 000 tuba ja 55 000 voodikohta, täidetud oli 45 protsenti tubadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 35 eurot inimese kohta ja oli eelmisest aastast nelja euro võrra kallim, samas nelja euro võrra odavam kui 2019. aastal.

Pärnu maakonna majutusettevõttes maksis ööpäev keskmiselt 36 eurot, Tartumaal 38 eurot ning Harju ja Saaremaal keskmiselt 39 eurot inimese kohta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: