NATO saatis välja kaheksa Venemaa esinduse töötajat

{{1633595100000 | amCalendar}}
Foto: Riigikantselei

NATO teatas kolmapäeval, et saatis välja kaheksa Venemaa esinduse töötajat. Alliansi teatel oli tegemist luurajatega.

"Võime kinnitada, et tühistasime kaheksa Venemaa esinduse töötaja akrediteeringu, kes olid deklareerimata Venemaa luureohvitserid," ütles NATO ametnik. 

"NATO poliitika Venemaa suhtes on järjepidev. Vastuseks Venemaa agressiivsele tegevusele tugevdame oma heidutust ja kaitsevõimet, samal ajal oleme avatud ka sisukale dialoogile," lisas ametnik.

NATO teatas ka, et vähendas Venemaa esinduses töötajate arvu 10 inimeseni, vahendas Helsingin Sanomat.

Venemaa delegatsiooni liikmete väljasaatmist seoses väidetava luuramisega kommenteeris neljapäeval ka NATO peasekretär Jens Stoltenberg

"Otsus võtta kaheksalt Venemaa NATO delegatsiooni liikmelt akrediteering tehti, tuginedes luureandmetele, sest nad olid deklareerimata Vene luuretöötajad. Me oleme näinud Venemaa pahatahtliku tegevuse hoogustumist, vähemalt Euroopas, ja peame seega tegutsema," ütles Stoltenberg.

Venemaa asevälisminister Aleksandr Gruško süüdistas NATO-t kahepalgelisuses. 

"NATO juhid rääkisid teisipäeval, et Venemaaga on vaja suhteid deeskaleerida. Samuti rääkisid nad dialoogi jätkamisest Venemaa-NATO nõukogu raames. Kui keegi varem uskus nende avalduste siirust, siis täna neid enam ei ole," ütles Gruško.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: