Riigikantselei koondab neli töökohta

Riigikantselei
Riigikantselei Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Riigikantselei koondab valitsuse kärpekava täitmiseks neli töökohta ning hakkab paberlehtede asemel tellima digiväljaandeid.

Avalikult oma töökoha koondamisest teada andnud riigikantselei strateegiabüroo nõunik Marten Kaevats teatas, et riigiasutuses on käsil suurem koondamine, mida tehakse valitsuse kärpekava sildi all.

Riigikantselei kommunikatsiooninõunik Diana Lorents ütles ERR-ile, et suurest koondamisest siiski juttu ei saa olla. Koondamisteated on üle antud neljale inimesele.

"Korraldame optimeerimiseks tööd ümber. Me ei ole viimasel aastal võimalusel täitnud teenistuskohti, kust inimesed on lahkunud ja 1. novembrist koondame neli teenistuskohta, mis kõik on täidetud," teatas Lorents.

Millised ametikohad koondatakse, jättis Lorents vastamata.

Riigi eelarvestrateegia näeb ette, et riigikantselei peab kärpima oma eelarvet 417 000 euro võrra.

"Riigikantselei on eelarve koostamise protsessi raames üle vaadanud oma järgmise aasta tegevused ning otsustanud, et järgmisel aastal ei rahastata Tallinn Digital Summiti korraldamist ja rahvusraamatukogu EL-i infokeskuse tegevust. Ülevaatamise käigus otsustasime ka, et me vähendame paberlehtede tellimusi ja loeme lehti digitaalselt ning loobume ühest väikebussist," kirjeldas Lorents kokkuhoiuplaane, lisades, et need kõik kokku annavadki vajaliku summa kokkuhoidu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: