Kahe päevaga on hääle andnud ligi 106 000 valijat

Valimisjaoskond Paide muusika- ja teatrimajas.
Valimisjaoskond Paide muusika- ja teatrimajas. Autor/allikas: Olev Kenk/ERR

Teisipäeva kella 20 seisuga oli kohaliku omavalitsuse volikogude valimisel üle Eesti hääletanud jaoskonnas 31 283 ja interneti teel hääle andnud 74 642 valijat, teatas riigi valimisteenistus.

Kõige aktiivsem hääletamisest osavõtt on olnud Tallinna linnas ja Hiiu maakonnas, kus on hääletamas käinud 11,7 protsenti valijatest. Kogu Eesti peale kokku on hääletamas käinud 9,9 protsenti valijatest.

E-hääletamine kestab ööpäevaringselt kuni laupäeva, 16. oktoobri õhtuni kell 20. Kuni neljapäeva, 14. oktoobrini saab valdade ja linnade ning Tallinna linnaosade keskustes hääletada kella 12-st 20-ni. Igas keskuses on avatud vähemalt üks jaoskond ja seal saavad hääletada kõik, sõltumata oma registrijärgsest elukohast.

Valimisnädala reedest pühapäevani on avatud kõik 448 valimisjaoskonda üle Eesti. Siis saab valija hääletada ükskõik millises oma linna või valla valimisjaoskonnas, Tallinnas linnaosa jaoskonnas. Erandiks on Peipsiääre vald Tartumaal, kus on neli valimisringkonda – seal hääletavad valijad oma ringkonna piires.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: